Universaaldisain ja ligipääsetavus

Täiustatud ligipääsetavus

Täiustatud ligipääsetavus
  1. Esiküljel olev ligipääs võimaldab igal kasutajal lihtsalt, kiirelt ja hõlpsalt paberit lisada või toonerikassette asendada. Seadmel on suured käepidemed, millest saab lihtsalt haarata ja mis muudavad käsitsemise mugavamaks.
  2. Ergonoomilisi paberisalvesid saab tõmmata välja minimaalse jõupingutusega ning käepidemetest saab haarata nii ülalt kui ka alt.
  3. Suurt puuteekraani võib kallutada iga nurga alla, kasutades paneeli all olevat käepidet.
  4. Vaba seiskamise funktsioon vähendab automaatse dokumendisööturi tõstmiseks vajalikku füüsilist pingutust (seda isegi siis, kui kasutaja istub) ning käsitsemise muudab veelgi lihtsamaks valikuline abistav käepide.
  5. Tasuta allalaaditav rakendus (bizhub Remote Access) võimaldab kasutada ekraani Apple’i või Androidi nutitelefoni või tahvelarvutiga.

Täiustatud ligipääsetavus ja nähtavus

Konica Minolta toodab seadmeid, mida saavad kasutada kõik inimesed olenemata nende vanusest, kogemustest, kehakujust või erivajadustest. Meie universaaldisain tagab, et meie seadmed on lihtsalt käsitsetavad ja kasutatavad ning need on loogiliselt disainitud ja kasutusmugavad, tänu millele on meie tooteid lihtne kasutada ka füüsilise puude või nägemispuudega inimestel. Konica Minolta universaaldisaini suunised tuginevad Põhja-Carolina osariigi ülikooli universaaldisaini keskuse loodud universaaldisaini põhimõtetele (The Principles of Universal Design).

parem nähtavus

parem nähtavus
  1. Suur loogilise ülesehitusega puuteekraan. Seda on lihtne kasutada ning see kuvab tärke, mida saab loetavuse parandamiseks kuni 16 korda suurendada.
  2. Hääljuhendid. Sisseehitatud hääljuhendid selgitavad funktsioone ja häälkäske. Hääle helitugevust ja kiirust saab reguleerida olenevalt kasutaja vajadustest.
  3. Kontrastsed värvid. Tumehall taust ja eredad järjepidevad värvid (eriti sagedalt kasutatavate nuppude puhul) muudavad protsessi eri etappide läbimise kiirevamaks ning täpsemaks.
  4. Eredad oranžid ja sinised LED-id. Need on selgelt nähtavad ja lihtne paigutus tagab, et seadme kasutamiseks pole vaja varasemaid kogemusi ega erioskuseid.
  5. Värvikoodid. Need tuvastavad sarnaseid toiminguid ning näitavad selgelt kriitilise tähtsusega seadmeosasid, aitades vältida võimalikku kasutaja vigastamist.

Universal Design Brochure

Making our products easy To use – for everyone

Download the universal design brochure