Konica minolta on kuuendat korda ja viiendat aastat järjest maailma 100 kõige jätkusuutlikuma ettevõtte hulgas

| 6 veebruar 2023

Konica Minolta, Inc. (Konica Minolta) on kantud "2023. aasta maailma 100 kõige jätkusuutlikuma ettevõtte" (2023 Global 100) nimekirja. Konica Minolta kuulumine sellesse mainekasse nimekirja on kuuendat korda ja viiendat aastat järjest, pärast 2011. aastat ja 2019-2022. aastat.


Global 100 kuulutab igal aastal välja Kanadas asuv Corporate Knights Maailma Majandusfoorumi (WEF) kohtumisel, mida tuntakse Davosi kohtumisena. 16.-20. jaanuaril 2023. aastal toimuv Davosi kohtumine jätkus pärast mitu aastat kestnud ebaregulaarset toimumist pandeemia tõttu korrapäraselt jaanuaris, kus kuulutati välja Global 100 korporatsiooni.
 
2023. aasta Global 100 jätkusuutlikkuses silmapaistvat ettevõtet valiti välja range hindamise põhjal, mille käigus hinnati üle 6000 üle 1 miljardi USA dollari suuruse tuluga avalik-õiguslikku ettevõtet üle kogu maailma, lähtudes keskkonna-, sotsiaal- ja juhtimisnäitajate hindamisest, samuti suutlikkusest edendada mitmekesisust ja innovatsiooni ning keskkonnasõbralike toodete müügi osakaalust. Neli Jaapani ettevõtet on selles ülemaailmses jätkusuutlikkuse poolest silmapaistvate ettevõtete nimekirjas.
 
Konica Minolta töötab pidevalt välja tooteid ja lahendusi sotsiaalsete ja keskkonnaküsimuste lahendamiseks, mis on energiatõhusad ning aitavad klientidel muuta oma tootmisprotsesse ja edendada tööstiili reformi. Uue toote väljatöötamisel teeb Konica Minolta kindlaks, milline oleks toote mõju keskkonnale selle elutsükli igas etapis, alates tootmisest ja transpordist kuni kasutamise ja kõrvaldamiseni, ning hindab ettevõtte poolt selleks seatud punkte. Seda tehes püüab Konica Minoltavähendada keskkonnakoormust kogu oma toodete elutsükli jooksul. See tootehindamissüsteem võimaldab ettevõttel välja lasta ainult neid tooteid, mis on vastanud erinevate riikide keskkonnamärgistuse süsteemide standarditele, sealhulgas rahvusvahelisele ENERGY STARi programmile, Saksamaa sinise ingli märgisele ja Jaapani ökomärgisele, järgides samal ajal uusimaid keskkonnaseadusi, hallates nõuetekohaselt keemilisi aineid ja parandades tõrgeteta oma toodete keskkonnamõju.
 
Konica Minolta võtab jätkuvalt vastu innovatsiooni väljakutse, mis võib edendada nii ettevõtte kasvu kui ka uute väärtuste loomist globaalsele keskkonnale ja kogu inimühiskonnale.
 
Viide: Välispoolte hinnang
Konica Minolta on praegu kantud ülemaailmsetesse ESG indeksitesse ja on ESG-reitingutes kõrgel kohal, nagu allpool näidatud.
 
FTSE4Good Index Series (UK) Included in the index consecutively since 2003
FTSE Blossom Japan Index (UK) Included in the index consecutively since its establishment in 2017
FTSE Blossom Japan Sector Relative IndexUK Included in the index since its establishment in 2022
MSCI Japan ESG Select Leaders Index (USA) Included in the index consecutively since its establishment in 2017
MSCI Japan Empowering Women Index (USA) Included in the index consecutively since its establishment in 2017
Dow Jones Sustainability Index (USA) Asia Pacific Index (DJSI Asia Pacific): Included in the index consecutively since 2009
S&P/JPX Carbon Efficient Index (USA, Japan) Included in the index consecutively since its establishment in 2018
S&P Global (USA) Included in SAM Sustainability Award consecutively since 2013
(Four times as Gold and five times as Silver)
Corporate Knights (Canada) Ranked among the Global 100 Most Sustainable Corporations in the World (2011, 2019-2023)
ISS ESG (USA) Maintained the highest Prime Status since 2011
CDP (UK) Included on the Climate A List
(2013-2014, 2016-2017, 2020-2022)