Konica Minolta siseneb AccurioPress C14000 seeria ülemaailmse turule toomisega kõrge tootmismahuga lasertrükiturule

| 24 oktoober 2019

Tööstuslike ja kaubanduslike printimislahenduste eestvedaja Konica Minolta teatas täna otseülekandes publikule üle kogu maailma, et USAs Texase osariigis Dallases toimuval PRINTING United messil paisatakse ülemaailmsele turule uus AccurioPress C14000 seeria, mille näol on tegemist ettevõtte esimese tootega suure tootmismahuga laserprinterite vallas.


AccurioPress C14000 prindib 140 A4-formaadis lehekülge minutis (lk/min) ning on 40% kiirem kui mis tahes muu Konica Minolta tooneripõhine seade. Seeria teine mudel AccurioPress C12000 tagab sama trükikvaliteedi ning on kiirusega 120 lk/min ligilähedane esimesele mudelile.


Toote turule toomine illustreerib hästi Konica Minolta missiooni toetada oma klientide ettevõtete muutumist sektori ja tööstuse kaupa, nähes ette võimalikke katsumusi ning luues üheskoos lahendusi. Pressid on abiks klientidele, kes soovivad laieneda ning tõhustada oma äri täiustatud automatiseerimise, inimeste puutepunktide vähendamise ja kõrgema tootlikkuse ning nähtavate tulemuste kaudu, mis toovad kaasa kvaliteetse toodangu kasvu ning tekitavad vähem jäätmeid.


Uus lehtpaberitoode maksimeerib kliendiväärtuse tänu äritegevuse laiendamise võimalustele, töö tõhususe suurendamisele ning paranenud koguomanikukulule, tagades investeeringute kiirema tasuvuse.


Seni ei ole Konica Minolta tootnud ühtegi tooneripõhist suure tootmismahuga printimisseadet. Ettevõtte tootmismudelite lipulaevaks on 2015. aastast alates olnud AccurioJet KM-1 tindipress tootmiskiirusega 3000 lehekülge tunnis, kuid see on sarnaselt ofsettrükiga mõeldud pigem kõrget trükikvaliteeti eeldavateks rakendusteks. Keskmise tootmismahuga printimiseks mõeldud AccurioPress C6100s seeria on aga mõeldud kõrge reageerimisvõimega trükikodadele. AccurioPress C14000 täidab suure tootmismahuga printerite sektoris nende kahe toote vahele jääva tühimiku, pakkudes suuremat trükimahtu ning pikemat töötsüklit, et jõuda seeläbi antud sektoris uute trükiteenuseid vajavate klientideni, kes vajavad otseposti, brošüüride ja kataloogide tootmiseks kõrget tootlikkust, tõhusust ja kvaliteeti.


„See on Konica Minolta jaoks äärmiselt oluline ülemaailmne algatus, mis on eriti tähtis seetõttu, et me ei ole hetkel tuntud tooneripõhiste kõrge tootmismahuga printimisseadmete poolest“, rääkis Olaf Lorenz, Konica Minolta Inc.-i DX kaubamärgiosakonna üldjuht. „Me siseneme kõrge tootmismahuga printerite sektorisse väga kvaliteetse pressiga. Traditsioonilise ofsettrüki ja meie lasertrüki kvaliteedi sarnasus on hämmastav ning me oleme näinud selleni jõudmiseks palju vaeva.“ 


Konica Minolta Inc.-i tegevjuht ja professionaalse trükiäri osakonna president Koji Sugie ütles järgmist: „Klienditeeninduse töövoo tõhustamisega algusest lõpuni püüame saavutada kõrge tootmismahuga trükiturul liidripositsiooni.“


Konica Minolta IQ-501 aruka kvaliteedihoolduse täiustatud automaakontrolli võimalused pakuvad senisest paremaid tulemusi, kontrollides trükikvaliteeti ning tuvastades nüüdsest ka tinditriipe ja -laike ning samuti plekke. Kvaliteetsed printerid tagavad suurima stabiilsuse ka pikaajaliste tööde käigus, samas kui täiustatud registreerimisprotsess ja kvaliteet tõstavad kogu trükimahtu. Uued pressid on tänu 2,5 miljonile töötsüklile äärmiselt usaldusväärsed ning nende toonerite tootlikkus edestab varasemaid mudeleid kahekordselt.


„IQ-501 aitab meil teistest erineda,“ lisab Lorenz. „Kuigi teistel tootjatel on sarnane tehnoloogia, usume me, et meie ainulaadne sisseehitatud automaatkontroll aitab meile teiste sarnaste seadmete seas silma paista.“


Konica Minolta näeb AccurioPress C14000 ja C12000 turule toomist märkimisväärse võimalusena siseneda kõrge tootmismahuga printimisseadmete turule. Konica Minolta on nii AccurioPress seeria printerite kui ka IQ-501 aruka kvaliteedihoolduse ainulooja ja -pakkuja.


Uue AccurioPress seeria üksikasjad

 • AccurioPress 14000 seeria ainulaadsed omadused muudavad selle ideaalseks tooteks klientidele, kes otsivad võimalusi oma ettevõtte kasvatamiseks, suurendades tootlikkust tänu tõhusale ja kiirele tööle.
 • Väljundkiirused 140 ja 120 lk/min ning lisaks sellele kõrgresolutsioon, mis on võrdväärne 3600x2400 DPI-ga, ja andmekandja suurenenud pinnakaal kuni 450 GSM tagavad üheskoos uskumatu töökiiruse ning hämmastava pildikvaliteedi ja andmekandja erakordse paindlikkuse.
 • Uus võimalus printida kahepoolseid plakateid suurusega kuni 900 mm ning lihtplakateid pikkusega kuni 1300 mm; ümbrikute ja reljeefandmekandjate trükkimise valik annab klientidele võimaluse trükkida uut liiki teoseid, näiteks nelja paneeliga voldikud ja eemaldatavad raamatuümbrised.
 • Ümbrikke saab printida ka tavakuumutit kasutades, parandades seeläbi veelgi tõhusust ning tootlikkust.
 • Lõpetuseks aitab trükimootoris kasutatav uus tehnoloogia märkimisväärselt parandada tekstuurpaberite pildikvaliteeti.

Muud omadused

 • Uus press teostab koostoimes IQ-501 aruka kvaliteedihoolduse üksusega pidevalt värvimõõtmisi ja -parandusi ning tagab seeläbi, et esimene ja viimane trükis on ühesugused. Lisaks on väljundi kõrgema lahutusvõime abil täiustatud ka kahedimensioonilist registreerimisvigade parandusprotsessi.
 • Antud mudelitega on kaasas automaatne andmekandja tuvastussensor, mis tuvastab laovaru ja määrab sobiva salve, välistades ajakuluka paberisätete seadistamise vajaduse ja käitaja võimalikud eksimused. Antud omadused tagavad tõhusama tööaja, trükijäätmete vähenemise ning parema tootlikkuse.
 • Üksuste uute tarvikute hulka kuulub näiteks TU-510 mitmekülgne lõikeüksus (sisseehitatud nelja teraga lõikur, markeerija ja augusti), mis võimaldab printida plakateid, brošüüre ja otseposti täisulatuses ning annab ka visiitkaartide lõikamise võimaluse.
 • Lisaks parandab LS-507 suur virnastaja töökiirust, võimaldab plakatite möödavoolu ning annab käitajatele mahalaadimise võimaluse ajal, mil masin alles töötab; tegemist on järjekordse Konica Minolta AccurioPressi täiustatud seeriasse lisatud eelisega.
 • Konica Minolta patenditud juhtimisüksus tagab mugavad värvihaldus- ja tööhaldusvahendid.
 • Vajadustele kohandatav tööekraan muudab toodete käitamise äärmiselt lihtsaks.
 • Kolmandate osapoolte juhtimisüksustest sobivad näiteks viimased Fiery ja Creo mudelid.